Od 20 marca 2023 r. w naszej ofercie fitness zupełnie nowe zajęcia. Poniżej nowy grafik zajęć fitness oraz to co o sobie i swoich zajęciach mówi prowadząca Aleksandra Owczarek.

zajęcia fitness
obowiązuje od 20 marca 2023 r.
  poniedziałek
wtorek środa czwartek
piątek
18:30 – 19:30   gimnastyka w wodzie1     gimnastyka w wodzie
18:30 – 19:30   shape – wzmocnienie ciała2      
19:00 – 20:00
    tabata – inensywne odchudzanie    
19:30 – 20:30 Akademia Zdrowego Ciała – ABC Zdrowego Kręgosłupa pilates/zdrowy kręgosłup2   Akademia Zdrowego Ciała – Zdrowe Stawy FIT sylwetka
20:00 – 20:50     gimnastyka w wodzie    
20:30 – 21:30 Akademia Zdrowego Ciała – Aktywna mama – dla kobiet po porodzie aqua aerobik1   Akademia Zdrowego Ciała – Body Ball – korekcja sylwetki ze wzmocnieniem mięśni głębokich aqua aerobik
Instruktorzy: Aleksandra Owczarek
1Sławomira Bergman
2Iwona Schnerch-Leszczyk
Sandra Rupniewska-Miler
Aleksandra Owczarek
Sandra Rupniewska-Miler

Aleksandra Owczarek

Jako fizjoterapeutka specjalizuję się w treningach mających na celu usprawnienie całego ciała, poprawę koordynacji ruchowej, stabilizacji, elastyczności mięśni i stawów.  Priorytetem na zajęciach jest wypracowanie prawidłowej postawy ciała oraz pozbycie się dolegliwości bólowych. Szczególną uwagę zwracam na technikę wykonywanych ćwiczeń – dokładnie objaśniam i koryguję, aby były jak najbardziej efektywne. Najbardziej cenię zadowolenie i uśmiech swoich uczestników. Cel zajęć to aktywizacja osób zdrowych jak i z dysfunkcjami (urazami), które szukają miejsca, gdzie mogłyby w miłej atmosferze poprawić swoją sprawność. Zajęcia dedykowane są dla osób: aktywnych, rozpoczynających przygodę z treningiem, seniorów, kobiet po porodzie, w trakcie rehabilitacji. Na co dzień jestem dumną mamą dwójki swoich synów. 

Akademia Zdrowego Ciała – ABC Zdrowego Kręgosłupa

 • Zajęcia dla osób z dysfunkcjami kręgosłupa, wadami postawy.
 • Oparte na wzmacnianiu mięśni posturalnych, głębokich brzucha- wpływających na poprawę funkcjonowania gorsetu mięśniowego.
 • Korygowanie sylwetki. Nabieranie świadomości własnego ciała.
 • Zajęcia połączone z ćwiczeniami oddechowymi ( ważne po Covid -19, w niewydolnościach oddechowych i bólach głowy)

Akademia Zdrowego Ciała – Zdrowe Stawy

 • Ćwiczenia oparte na poprawie ruchomości stawów, ich kondycji.
 • Poprawa elastyczności, zakresów ruchu. Dla osób ze schorzeniami reumatycznymi jak i po złamaniach, alloplastyce stawów.
 • Ćwiczenia poprawiające prace stawów kolanowych i biodrowych: zakresy ruchów, funkcje. Poprawa stabilizacji i siły mięśni nóg.
 • Ćwiczenia małych stawów: stóp i dłoni. Rozciąganie zapomnianych mięśni stóp i dłoni, co niesamowicie wpływa na korekcję postawy – zmniejsza dolegliwości bólowe. Poprawa ruchomości odcinka szyjnego, zmniejsza bóle głowy.
 • Zajęcia połączone z ćwiczeniami oddechowymi ( ważne po Covid -19, w niewydolnościach oddechowych i bólach głowy)

Akademia Zdrowego Ciała – Body Ball

Wykorzystywanie piłki do ćwiczeń stwarza niestabilne podłoże, dzięki czemu wymusza utrzymanie balansu ciała, a to angażuje do pracy mięśnie głębokie. Praca na piłce odciąża stawy i kręgosłup. Są to ćwiczenia o różnej intensywności. Ze względu na brak obciążeń kręgosłupa, ta aktywność jest kierowana między innymi dla osób mających problemy z kręgosłupem. Przy użyciu piłki wykonywane są ćwiczenia wzmacniające jak i rozciągające całego ciała. Zajęcia połączone z ćwiczeniami oddechowymi ( ważne po Covid -19, w niewydolnościach oddechowych i bólach głowy)

Dla kogo:

 • Dla wszystkich chcących popracować nad stabilizacją, równowagą ciała, wzmocnić mięśnie.
 • Praca nad stabilizacją kręgosłupa i miednicy.
 • Praca nad mięśniami dna miednicy (profilaktyka nietrzymania moczu)

Akademia Zdrowego Ciała – Aktywna Mama.

Zajęcia skierowane zwłaszcza dla mam po połogu i chcących znaleźć czas dla siebie Mottem  spotkań jest „szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko”. Ćwiczenia prowadzone są z lekką i umiarkowana intensywnością. Nastawione na odbudowę siły mięśniowej w tym tak ważnych mięśni dna miednicy. Celem zajęć jest wzmocnienie mięśni brzucha, ramion, grzbietu, zmniejszenie dolegliwości bólowych kręgosłupa, poprawa postawy ciała. Skupiają się również na poprawie samopoczucia i relaksie mamy. Trening ma na celu szybko i bezpiecznie wrócić do sylwetki, formy sprzed ciąży. To także ćwiczenia, dzięki którym, obciążone przez dziewięć miesięcy stawy i mięśnie odzyskają swoją siłę i sprawność.

Dla kogo: 

 • kobiety po połogu – bez przeciwwskazań  lekarskich.
 • udział w zajęciach mogą brać osoby minimum osiem tygodni po porodzie fizjologicznym lub dwanaście tygodni po cesarskim cięciu. 
 • mam chcącym wzmocnić osłabione mięśnie.
 • zajęcia wskazane dla osób chcących poprawić funkcjonowanie mięśni dna miednicy (profilaktyka nietrzymania moczu)