Polecamy zajęcia fitness, które przeznaczone są głównie dla pań. Są to aktywności kształtujące sylwetkę połączone z ĆWICZENIAMI wydolnościowymi, rozluźniającymi, rozciągającymi i relaksującymi, wzmacniające mięśnie kręgosłupa. To gimnastyka lecznicza i …ćwiczenia wspomagające odchudzanie

W obecnych czasach królującego STRESU, ogólnego pośpiechu, braku czasu, polecamy nasz obiekt jako miejsce, gdzie choć na chwilę można zapomnieć o RZECZYWISTOŚCI z korzyścią dla własnej kondycji fizycznej i psychicznej.

Jednym z elementów racjonalnego stylu życia jest aktywność ruchowa człowieka. Ponieważ proces starzenia się motorycznego człowieka w związku z cywilizowanym trybem życia rozpoczyna się przedwcześnie, coraz częściej zwraca się uwagę na konieczność uprawiania ćwiczeń fizycznych. Świadoma i aktywna praca nad własnym ciałem gwarantuje podniesienie ogólnej sprawności, a tym samym opóźnienie lub całkowite wyeliminowanie dolegliwości wynikających z bezruchu.

Każda forma długotrwałej i urozmaiconej aktywności fizycznej stanowi odciążenie dla kręgosłupa, zapobiega procesom zwyrodnieniowym lub hamuje ich pogłębianie się. Korzystne zmiany zachodzą nie tylko w układzie ruchowym, ale i w innych narządach i wywierają wpływ na ogólny stan zdrowia: układ krążenia, oddechowy, przemianę materii np. zmniejszenie stężenia we krwi lipidów sprzyjających rozwojowi miażdżycy oraz „rozweselający” powysiłkowy efekt endorfinowy. Wysiłek fizyczny zapobiega nadwadze i zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy.