karta_zgloszen1200_dziecikarta_zgloszen1200_doroslikarta_zgloszen5000

 

regulamin_1200regulamin_5000regulamin_100_200

 

program_minutowyprogram_minutowy_bieg100_200nagrody

Lista startowa 1200m
Lista startowa 5000m

Pierwszy Bieg Wdzięczności za Pontyfikat Papieża Jana Pawła II odbył się w 2007 roku. Pomysłodawcami i realizatorami tego przedsięwzięcia była grupa zapaleńców zajmująca się sportem w Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim i Uczniowskim Klubie Sportowym „Piątka” min. Andrzej Biernat, Władysław Halicki, Bronisław Szmytke, Krystyna Opara, Tomasz Kotus, Robert Bujnowicz. Jest to grupa ludzi, których połączyła pasja do sportu i zdrowia.

Dzięki pomocy ze strony Gminy Konstantynów Łódzki i zaangażowaniu burmistrza Henryka Brzyszcza bieg stał się imprezą cykliczną. Jest on największą impreza sportową w Konstantynowie Łódzkim i jedną z większych w Województwie Łódzkim. Każdego roku na starcie biegu staje ponad pół tysiąca zawodników w wieku od 5 do ponad 80 lat. Impreza składa się z biegów na dystansie 1200m dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz biegu głównego na 5000m. Zwycięzcy są nagradzani medalami lub statuetkami oraz nagrodami niespodziankami min. rowery, torty, paczki ze znakomitymi wyrobami wędliniarskimi, karnety do CSiR oraz wiele innych „fajnych niespodzianek”.

W 2010 roku impreza została zauważona przez Marszałka Województwa Łódzkiego pana Witolda Stępnia, który objął imprezę honorowym patronatem. W 2013r. VII Bieg Wdzięczności w Konstantynowie Łódzkim został włączony w cykl 6 biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Obok Konstantynowa Łódzkiego miastami gospodarzami biegów są: Pabianice, Łódź, Tomaszów Mazowiecki, Łowicz i Uniejów.

VII Bieg Wdzięczności w 2013 roku przedstawił nową jakość. Bieg na 5000m otrzymał atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zapisy do biegu głównego i pomiar czasu był elektroniczny. Klasyfikacja była prowadzona w 7 kategoriach wiekowych i kategorii open. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Dla uczestników przewidziano posiłek regeneracyjny i pobyt w Centrum Sportu i Rekreacji w ramach odnowy biologicznej.

Serdecznie zapraszamy zawodników i kibiców na IX Bieg Wdzięczności do Konstantynowa Łódzkiego, który w tym roku zostanie rozegrany 17 maja 2015r.